Zakup lub budowa domu w programie

Wysokość raty 404 File Not Found

404
File Not Found

褦ȤڡϸĤޤǤ

Υ顼ϡꤷڡĤʤäȤ̣ޤ

ʲΤ褦ʸͤޤ

 • 褦Ȥե뤬¸ߤʤʥեֲսäƤˡ
 • URLɥ쥹ְäƤ롣

Czy program mieszkanie dla młodych wspiera zakup domu lub budowę domu systemem gospodarczym? Oczywiście, że tak. Co ważne, możliwe jest również przebudowanie istniejącej nieruchomości czy przystosowanie budynku niemieszkalnego. W naszym najnowszym artykule informację dotyczące tego zagadnienia. Czy są jakieś limity i ograniczenia dotyczące domu? Kto może starać się o dopłatę. Ile zyskam? Dodatkowo pod koniec artykułu dla wytrwałych niespodzianka.

Program mieszkanie dla młodych to nie tylko dopłata do zakupu mieszkania jakby sugerowała nazwa. Również osoby, które kupują dom na rynku pierwotnym czy chcą budować swój własny mogą liczyć na dopłatę. Co ważne powierzchnia takiej nieruchomości może być większa niż mieszkania i wynosi zależnie od warunków 100 lub 110 m2 powierzchni użytkowej. Z czego wynika różnica?

Rząd postanowił pomóc osobom wychowującym troje i więcej dzieci. W takim wypadku dom, który chcą oni kupić w ramach programu mieszkanie dla młodych, może mieć powierzchnie 110 m2. W każdym innym, powierzchnia użytkowa domu to maksymalnie 100 m2. Oczywiście trzeba pamiętać, że powierzchnia użytkowa i całkowita to zupełnie dwie różne rzeczy. Więcej szczegółów: art. 2 ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. z2005 r. Nr 31, poz. 266, z późn. zm.3));

Duże osiedla domów jednorodzinnych budowane są przez deweloperów zazwyczaj na obrzeżach miasta. Dlatego też warto sprawdzić dokładną lokalizację osiedla. Inne są limity w mieście wojewódzkim, a inne w powiatach sąsiadujących z miastem wojewódzkim. Dlatego tak ważne jest sprawdzenie gdzie dokładnie leży dom, żeby się potem nie rozczarować. Co ważne dzięki zmianom wprowadzonym w ustawie 4 województwa mają wyższe limity w powiatach przylegających niż w samym mieście wojewódzkim. Tak jest w województwie lubuskim, małopolskim, opolskim i zachodniopomorskim. Oznacza to, że w powiatach graniczących można kupić droższą nieruchomość.

Sprawdź limity cen: TUTAJ !

A na co mogą liczyć osoby, na których terenach nie ma deweloperów i chcą wybudować dom systemem gospodarczym? Czy nadbudową lub rozbudową budynku na cele mieszkalne lub przebudową (przystosowaniem) budynku niemieszkalnego, jego części lub pomieszczenia niemieszkalnego na cele mieszkalne, w wyniku których powstał lokal mieszkalny również zostało zauważane? Oczywiście, że tak!

——————————————————————————————————
Darmowy katalog projektów domów:

——————————————————————————————————-

W takim wypadku jest to inna forma pomocy Państwa. Jak również inne są ograniczenia. Jest ich mniej. Dopłata w tym wypadku jest w formie zwrotu poniesionych kosztów budowy. I jest ona związana ze zwrotem podatku VAT. Osoba budująca dom czy mieszkanie otrzyma zwrot wydatków w formie zwrotu podatku VAT. Jest on dokonywany na wniosek osoby fizycznej w jej Urzędzie Skarbowym. Dla osób zainteresowanych szczegółowo tematem polecamy treść ustawy, strony 14-17. Tam jest wszystko dokładnie opisane.

Dla zainteresowanych pełna treść ustawy znajduję się TUTAJ !

Redakcja http://mieszkaniedlamlodych.org/

5 Komentarzy
 • 1 pisze:

  W przypadku budowy domu nie ma „dopłaty” tylko oddanie przez państwo części wpłaconej do kasy państwa w formie podatku. Ale mogę się mylić.

 • projekt pisze:

  Wypełniłem dane do otrzymania katalogu. Jaki jest termin realizacji ?

 • Pooki pisze:

  U mnie w mieście mieszkań w MdM jak na lekarstwo, a za to na wtórnym pełno ogłoszeń. I jakby nie patrzeć taniej wychodzi nawet z remontem. Wolę kupić bez programu pytanie jak z kredytami.

  • Miłka pisze:

   Bo MDM nie w każdym rejonie Polski się opłaca. Jak znajdziesz mieszkanie na rynku wtórnym w dobrej cenie, to rzeczywiście może to być korzystniejsza opcja. No i masz większą możliwość wyboru kredytu nie tylko w bankach.

 • Zostaw komentarz