Program mieszkanie dla młodych

Na stronie znajdują się wszystkie najważniejsze zagadnienia dotyczące programu mieszkanie dla młodych. Od czego zacząć? Jak się przygotować do programu? Odpowiedzi na tę i wiele innych pytań znajdują się w tym artykule.

404 File Not Found

404
File Not Found

褦ȤڡϸĤޤǤ

Υ顼ϡꤷڡĤʤäȤ̣ޤ

ʲΤ褦ʸͤޤ

  • 褦Ȥե뤬¸ߤʤʥեֲսäƤˡ
  • URLɥ쥹ְäƤ롣

Od czego zacząć?

Pierwszym krokiem jest zazwyczaj sprawdzenie, na co tak naprawdę mnie stać. Czyli w jakiej kategorii cenowej mogę się poruszać. Dlatego dobrym pomysłem jest postawienie siebie w roli przyszłego kredytobiorcy. Każdy znajduję się w innej sytuacji  dlatego napiszę od czego zależy zdolność kredytowa:

- ilu będzie kredytobiorców?

- wiek kredytobiorców?

- jaki mają typ dochodu: umowa o pracę na czas nieokreślony, umowa na czas określony, umowa zlecenie, umowa o dzieło, własna działalność?

- jak długo mam wymieniony dochód, tzn. staż działalności, od kiedy jest umowa o pracę, czy to pierwsza umowa?

- okres kredytowania – trzeba go odpowiednio dobrać. Im krótszy okres tym oczywiście wyższa rata i niższa zdolność kredytowa

- czy klient planuje wkład własny przy zakupie( coraz trudniej jest dostać korzystny kredyt na 100% wartości mieszkania. Dlatego bardzo dobra wiadomość dla uczestników programu: banki będą brały dopłatę jako wkład własny.

- jakie zobowiązania mają kredytobiorcy: kredyty, karty, limity, raty

- historia kredytowa. To jak układała się nasza współpraca z bankami w przeszłości , rzutuje na ocenę punktową w Biurze Informacji Kredytowej tzw. BIKu. Warto pamiętać, że chodząc po bankach często tylko zapytać o kredyt, bank występuje do BIKu z zapytaniem. Każde takie zapytanie obniża scoring w BIK( ocenę punktową klienta). Dlatego warto ograniczyć odpytania? Warto jednak znać swoją ocenę punktową. Dzięki temu można dużo zyskać. I móc przygotować się do kredytu. Często jest tak, że klient sam nie wie że zalegał w banku z jakąś minimalną kwotą i w bazie BIKu jest to widoczne. Może to być skutkiem np. niepełnego zamknięcia konta. Wielokrotnie widziałem BIK E (czyli kategoria najgorsza) na skutek np. 8 gr niedopłaty w opłacie za konto.

Po uwzględnieniu tych wszystkich informacji można poznać szacunkową kwotę kredytu. Wyliczyć ratę. Dobrać okres kredytowania. Tylko tak pełna analiza pozwoli na kolejny krok. Najlepiej sprawdzić te parametry w różnych bankach. Ponieważ banki znacznie różnią się pomiędzy sobą. Można też pójść do firmy, która współpracuje z szeregiem banków. Zyska się wtedy na czasie. To na pewno.

Koniec części pierwszej. W drugiej cześci informacje co zrobić z uzyskanymi informacjami i na co zwrócić uwagę przy wyborze nieruchomości.

Link to części drugiej <a href=”http://mieszkaniedlamlodych.org/program-mieszkanie-dla-mlodych-cz-2//” target=”_blank”> TUTAJ !</a>

Brak Komentarzy

Zostaw komentarz