Jak kupić droższe mieszkanie w MdM niż obowiązujący limit?

delam

Ostatnio można było przeczytać wiele artykułów na temat procedury zakupu droższego mieszkania od dewelopera niż wskazuje na to limit ceny. Cała operacja wydaję się bardzo prosta. Podpisujemy z deweloperem dwie umowy, jedna na zakup mieszkania z limitem ceny metra. Druga umowa na zakup miejsca postojowego czy komórki lokatorskiej z ceną odpowiednio wyższą. Tak, żeby wyrównać różnicę. Tylko czy ta historia nie jest przypadkiem spełnieniem marzeń deweloperów o zachowaniu cen, niż rzeczywiście realnym procederem?

404 File Not Found

404
File Not Found

褦ȤڡϸĤޤǤ

Υ顼ϡꤷڡĤʤäȤ̣ޤ

ʲΤ褦ʸͤޤ

  • 褦Ȥե뤬¸ߤʤʥեֲսäƤˡ
  • URLɥ쥹ְäƤ롣

Opisana na kilku portalach historia, raczej mało pokrywa się z rzeczywistością i postaramy się użyć tutaj argumentów popierających naszą tezę,
oto one:

-z komentarzy i maili jakie otrzymujemy od użytkowników wynika raczej fakt, że jeżeli deweloper jest sztywny i nie chcę obniżyć ceny to kupujący szukają raczej innego dewelopera.

- takie rozliczenie jak zaprezentowane w nagłówku wymaga dużego wkładu własnego. Dodatkowo mieszkanie kupione od dewelopera wymaga wykończenia, także środki własne zostawiane są właśnie pod ten wykończenia mieszkania i o dodatkowe pieniądze może być trudno.

- w dużej mierze może to zależeć od miasta, którym chcemy kupić mieszkanie. Limity są różne, ale w każdym można znaleźć stosunkowo dużo mieszkań spełniających limity. Także jeżeli ktoś chcę otrzymać dopłatę, może to zrobić.

- jedyny beneficjentem przedstawionej historii jest deweloper, ponieważ będzie mógł utrzymać ceny na dawnym poziomie. Dlatego historia ta, bardziej może być brana pod uwagę jako marzenia dewelopera, niż realne wydarzenia jakie mają miejsce na rynku mieszkaniowym.

Z uwagi na przedstawione argumenty, nie ma możliwości, żeby dużo transakcji przeprowadzanych było w ten sposób. A artykuły w prasie wyglądają na sponsorowane.

Redakcja

Komentarz
  • Joozek pisze:

    Bardzo ciekawy wpis. Mi również się wydaje, że nie ma takiej możliwości.

  • Zostaw komentarz