Chcę kupić mieszkanie za gotówkę, ale czy nie lepiej będzie w styczniu skorzytać z dopłaty?

Kto spełnia warunki ustawy 404 File Not Found

404
File Not Found

褦ȤڡϸĤޤǤ

Υ顼ϡꤷڡĤʤäȤ̣ޤ

ʲΤ褦ʸͤޤ

 • 褦Ȥե뤬¸ߤʤʥեֲսäƤˡ
 • URLɥ쥹ְäƤ롣

Program mieszkanie dla młodych wszedł w życie 1.1.2014 i twa już prawie 3 lata. Czy warto na niego czekać nawet jeżeli ktoś posiada odłożoną gotówkę na koncie. Ile zyska dzięki programowi? Jakie warunki musi spełniać? W artykule odpowiedź na pytania jednej z naszych użytkowniczek.

Zgodnie z informacjami płynącymi z raportów finansowych deweloperów, sprzedaż nowych mieszkań w trzecim kwartale 2013 znacznie wzrosła. W porównaniu kwartał do kwartału jak i rok do roku. Eksperci komentujący te dane, jako główną przyczynę tej sytuacji wskazują historycznie najniższe stopy procentowe. I w konsekwencji spadek oprocentowania lokat czy kont oszczędnościowych. W takim wypadku osoby, które mają wolną gotówkę wolą kupić mieszkanie niż trzymać pieniądze w banku. Duża część z tych osób nie wierzy już w dalszy spadek cen i postanowiła kupić mieszkanie już teraz.

Pytania użytkowniczki, która chcę wiedzieć ile zyska dzięki programowi i jakie warunki musi spełnić.

U:Co mówi ustawa o zakupie mieszkania za gotówkę?

- Zgodnie z ustawą program mieszkanie dla młodych jest formą dofinansowania do wkładu własnego. Dlatego osoba, która chcę wziąć udział w programie musi wziąć kredyt hipoteczny, aby móc skorzystać z dofinansowania. Minimalna wartość takiego kredytu to 50% wartości nieruchomości. Minimalny okres to 15 lat. Także biorąc kredyt tylko na 50% wartości mieszkania kredytu dzięki dotacji kwota do spłaty zmniejszy w uproszczeniu o 10%.

U:Ile pieniędzy dostanę?

-Wszystko zależy od tego gdzie planuje Pani zakup. Zależy to od województwa jak i miasta. Ważne jest również, jak duże mieszkanie planuje Pani kupić. Dzięki krótkiemu formularzowi można wyliczyć klikając tutaj: ile można zyskasz :

Jak również pod tym adresem:

http://mieszkaniedlamlodych.org/ile-mozna-zyskac/

U:Jaki kredyt wybrać?

- Jeżeli ktoś posiada duży wkład własny i chcę aby jak najwięcej zyskać, powinien skupić się na jak najmniejszych kosztach około kredytowych(takich jak prowizja czy ubezpieczenia). Dopiero potem na koszcie odsetkowym. Najlepiej porównać oferty banków, biorących udział w programie, pod tym kontem.

Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania, proszę pisać czy komentować artykuł. Zbierzemy to w całość i odpowiedzi umieścimy na stronie

Dla zainteresowanych pełna treść ustawy znajduję się TUTAJ !

Redakcja http://mieszkaniedlamlodych.org/

6 Komentarzy
 • cash pisze:

  Tyrałem jak wół za granicą. Mam gotówkę, ile w końcu mogę dostać jakbym chciał z tego skorzystać?

  • pawel pisze:

   Możesz kupić 50% gotówką i otrzymać na resztę dopłatę. Dzięki temu zyskasz zależnie od miejsca od 18000 do 26000 pln. Jeżeli jesteś bezdzietnym singlem. Jak masz dzieci to więcej

 • Probosz pisze:

  Polecam tę stronę do przeglądania ofert mieszkań, warto się tam rozejrzeć.

 • psycholog pisze:

  W całości zgadzam się z tą opinią. Jeszcze wypada zaznaczyć, że temat nie okazuje się taki nieskomplikowany na jaki wygląda. Sprecyzowany tutaj problem jest w 100% głębszy i wymaga odpowiedniego podejścia. Tymczasem duży plus za inteligentne słowa.

 • Anna pisze:

  Czyli jeżeli ktoś nie chce bawić się w kredytynie może liczyć na dopłatę?

 • Zostaw komentarz