67% osób decydujących się na zakup kredytu hipotecznego, chcę wyprowadzić się z domu rodzinnego – jakie są inne powody?

Wysokość raty 404 File Not Found

404
File Not Found

褦ȤڡϸĤޤǤ

Υ顼ϡꤷڡĤʤäȤ̣ޤ

ʲΤ褦ʸͤޤ

  • 褦Ȥե뤬¸ߤʤʥեֲսäƤˡ
  • URLɥ쥹ְäƤ롣

Bardzo ciekawy raport opublikowała firma Deloitte ” Analiza ścieżek zakupowych klientów banków w Polsce”. Można w nim przeczytać co sprawia, że osoby decydują się na zakup kredytu hipotecznego. Osoby korzystające z programu mieszkanie dla młodych również mają swoje powody, aby kupić nowe mieszkanie. Czy są one podobne?

Zaraz przedstawimy jakie czynniki wpływają na decyzje zakupową mieszkańców Polski. Co się zmieniło w ich życiu? Jak również co chcą zmienić biorąc kredyt hipoteczny.

Dlaczego kredyt

Delloite, Analiza ścieżek zakupowych klientów banków w Polsce, 25 czerwca 2013

Aż 67% osób kupujących kredyt hipoteczny robi to, aby wyprowadzić się z domu rodzinnego. Prawdopodobnie większość osób, która skorzysta z programu mieszkanie dla młodych może mieć podobne powody.

Kolejny powód to rozwód/rozpad długotrwałej relacji. Również tutaj nie ma przeciwwskazań, aby skorzystać z programu. O ile osoba nie była właścicielem nieruchomości i ma poniżej 35 lat.

Zamieszkanie z partnerem/partnerką – brak sformalizowania związku również nie jest przeszkodą. Jednakże wtedy stroną kredytu jak i właścicielem nieruchomości jest jedna osoba. Każda osoba będąca w związku nieformalnym może kupić mieszkanie i skorzystać z programu.

Zawarcie związku małżeńskiego – kupowane mieszkanie wchodzi do majątku wspólnego, a małżonkowie są kredytobiorcami. Jednorazowe wzbogacenie się – wszystkim użytkownikom życzymy bycia w tej grupie. W tym wypadku również warto wziąć pod uwagę skorzystanie z programu.

Podwyżka, poprawa sytuacji finansowej – bycia w tej grupie również życzymy naszym użytkownikom. Poprawa sytuacji finansowej korzystnie wpływa na zdolność kredytową.

Zaręczyny – podobnie jak grupa zamieszkanie z partnerem czy nawet wyprowadzenie się z domu rodzinnego.

Sukces zawodowy – podobnie jak podwyżka, poprawa sytuacji finansowej.

Poszerzenie rodziny – w programie mieszkanie dla młodych z uwagi na jego prorodzinny charakter promowane są narodziny dziecka. I tak osoba korzystająca z niego wychowująca dziecko dostanie dopłatę w wysokości 15%, a przy narodzinach trzeciego dziecka otrzymać kolejne 5% czyli w sumie 20%.

Wyjazd w celach zarobkowych – również to nie jest przeszkoda do wzięcia udziału w programie. Jedyne ograniczenie pokrewne to konieczność bycia obywatelem Polski.

Czy Twoje powody zawierają się w tych wymienionych powyżej? Może są inne?

Redakcja http://mieszkaniedlamlodych.org/

2 Komentarzy
  • Olo pisze:

    Mam już zdolność kredytową i nie będę płacił komuś. Niestety już 4 lata ładuje do kieszeni ludzi tysiaka miesięcznie. A w mieszkaniu szału nie ma. Widać, że mieszkanie w spadku i nikt nic w nim zmieniał od 20 lat. Koniec z tym.

  • UCC pisze:

    Ciekawe jakie są powodu brania kredytu hipotecznego

  • Zostaw komentarz